CETVRTFINALE - teniseri

HAS - DJOKOVIC            7 : 5  ;  7 : 6 ( 8 : 6 )  ;  4 : 6  ;  6 : 3
MAREJ - FERERO            7 : 5  ;  6 : 3  ;  6 : 2
FEDERER - KARLOVIC    6 : 3  ;  7 : 5  ;  7 : 6 ( 7 : 3 )
RODIK - HJUIT                6 : 3  ;  6 : 7 ( 10 : 12 )  ;  7 : 6 ( 7 : 1 )  ; 4 : 6  ;  6 : 4

NOVAK DJOKOVIC PORAZEN U CETVRTFINALU VIMBLDONA !!!

Srpski teniser Novak Djokovic nije uspeo da se plasira u svoje drugo Vimbldonsko polufinale u karijeri posto je izgubio sasvim zasluzeno od Nemca Tomija Hasa.Posle dobrih igara u Londonu ocekivali smo jos jednu dobru igru od Novaka,ali je on na prvoj jacoj prepreci poklekao.Ceo mec ocajno je reternirao servise Tomija Hasa,mada se mora istaci da je Nemac odlicno servirao.Slao je mlake,kratke i spore lopte i dozvoljavao inicijativu Hasu koji je klasican servis-volej igrac i voli da se nadigrava cestim izlazcima na mrezu.U prvom setu Has je napravio brejk u jedanaestom gemu i resio prvi set u svoju korist.U drugom setu opet nije bilo brejka do 11 gema kada opet Nemac pravi brejk.Cinilo se da ce se ponoviti slican scenario kao u prvom setu ali vec u narednom gemu kada je Nemac servirao za set Djokovic je napravio prvi brejk na mecu i odveo set u taj-brek.Taj-brek drugog seta resio je pitanje pobednika ovom meca.Novak je vodio 6:3,imao tri set lopte i nije ih iskoristio.Kod vodjstva od 6:5 promasio je prvi servis i kada je servirao drugi igrao je maksimalno defanzivno bukvalno cekajuci da Nemac osvoji lagan poen sto je on i ucinio.Kod 6:6 jednu laku loptu izbacio je u aut iako je bio na mrezi i drugi set je otisao u nepovrat,samim tim i mec je prakticno bio odlucen.Neverovatno kako Novak vise nema onu mentalnu snagu kakvu je imao ranije pa je kljucne poene igrao najbolje.Sada se dogadja sasvim suprotan scenario.Nekada je bilo lakse kada je Novak pocinjao svaki trijumf se slavio jer Novak nije ulazio u meceve kao favorit sto je sada slucaj.Sada u svaki mec ulazi kao favorit i kao jos uvek mlad igrac ne moze to da izdrzi.Treci set je dobio oduzevsi jedan servis Hasu ali u cetvrtom setu je pokazao kako se svaka greska placa pogotovo na Vimbldonu.Izgubio je svoj servis u cetvrtom gemu odigravsi jako lose.Los servis,ocajni udarci,prepustanje inicijative na gotovo svaki poen i to na svoj servis.Pa posto se na Vimbldonu jako tesko uzima brejk Novak vise nije imao sansi pa je morao da cestita protivniku na zasluzenoj pobedi.Evidentno je da je Novak u krizi.Ima veliki talenat ali nesto mora da promeni.Suvise je postao defanzivan igrac sto na pocetku karijere nije bio slucaj.Mozda treba da razmisli o promeni trenera,ali on to za sada kategoricki odbacuje.Marijan Vajda ga jeste doveo do samog vrha,ali ocigledno sa Slovakom se ne moze jos dugo tu zadrzati.Nekad je imao problema sa kondicijom sada nema veru u sebe.Zeleli bi da ga gledamo kao na proslogodisnjem Australian Openu kada je mleo sve rivale do titule pa cak i jednog Federera.Jedini je igrac pored Marata Safina koji je osvojio grand slam a da to nisu bili Rodzer Federer ili Rafael Nadal u poslednjih pet godina.Ovo je jedan od primera koliko je Nole sjajan igrac.I da vise ne uzme nijedan grend slem u karijeri ucinio je nesto sto nikome nije poslo za rukom na ovim prostorima,ali kada pogledamo talenat i igru koju je imao onda mozemo reci da bi bilo steta da vise ne osvoji nijedan grend slem.Rodzer Federer hita ka svojoj 15.grend slem titulu u karijeri.Lakse nego sto se ocekivalo savladao je Ivu Karlovica koji je servirao fantasticno u Londonu do meca sa Federerom.Kao da se uplasio velikog rivala i bar servis koji je jedina dobra strana njegove igre mogao je da funkcionise besprekorno.Ali to se nije dogodilo pa je Federer posle dva brejka u prva dva seta lako slomio otpor Hrvata.Potpuno je jasno da je Federer bio u pravu kada je rekao za Karlovica da on ne igra tenis.Potvrdu toga dobili smo u mecu cetvrtfinala.Endi Marej hita ka zacrtanom finalu.Lako je u tri seta dobio Spanca Huana Karlosa Ferera.Ferero je samo jaci otpor pruzio u prvo setu kada je u dvanaestom gemu odservirao duplu servis gresku na brejk loptu za Mareja.U preostala dva seta Britanac je posle pocetnog vodjstva Spanca lako resavao setove u svoju korist.U oba seta je napravio seriju od 5:0.U drugom posle vodjstva Ferera od 3:1,a u trecem posle vodjstva Spanca od 2:1.Poslednji mec cetvrtfinala doneo je najvise uzbudjenja i veliku borbu pa je mec zavrsen posle 3 sata i 50 minuta.Endi Rodik slavio je pobedu posle pet setova,ali da je iskoristio veliku prednost od 5:2 u drugom setu taj-breka,stavr bi bila potpuno drugacija i Amerikanac bi verovatno lakse stigao do pobede.Vratilo je to u zivot Australijanca,ali je trecem setu u taj breku odigrao katastrofalno poklonivsi set Rodiku.Sjajno je Rodika sluzio servis na ovom mecu.Takodje je imao sjajan bekhend koji mu je i doneo pobedu.Izjednacio je Hjuit na 2:2 brejknuvsi Rodika u odlucujucem 10 gemu tog seta.Ali za peti set kao da nije imao snage.Svaki svoj gem koji je servirao tesko je osvajao,pa je Rodik napravio brejk za vodjstvo od 5:4 sto mu je bilo dovoljno za pobedu.Sutra se nastavlja takmicarski program na Vimbldonu mecevima polufinala u zenskoj konkurenciji.