3.FRANCUSKA        4  2  1  1      6:6      7

4.AUSTRIJA           4  1  1  2      5:7      4

5.RUMUNIJA           4  1  1  2      5:8      4

6.FARSKA OSTRVA  4  0  1  3      1:5      1

R U M U N I J A    -   S R B I J A        2 : 3

1 : 2  Marika                  50.minut

1 : 3  Ivanovic               59.minut

2 : 3  Stojka                  74.minut

VELIKI TRIJUMF ORLOVA!!!

Srbija je sve bliza Juznoj Africi.Ceta Radomira Antica ostvarila je izuzetno vaznu pobedu na vrucem terenu u Konstanci,na terenu na kojem niko nije trijumfovao u 13 meceva koliko su ih odigrali nasi susedi.Padale su mnoge velike reprezentacije u paklu Konstance,nasi su prvi koji su ovaj teren napustili uzdignutih ruku.Prakticno smo Rumune izbacili iz borbe za SP ovom pobedom.Zbog toga zasluzuju sve pohvale.Vodjena je prava rovovska borba.Rumuni nisu imali sta da kalkulisu i od pocetka utakmice igrali su vrlo agresivno primenjujuci presing na nasoj polovini.Sjajno su im odgovorili nasi i brzim kontranapadima ugrozavali gol Rumuna.Jedna takva se zavrsila nasim vodjstvom.Pantelic je proigrao Krasica ovaj se stustio u kazneni prostor sutirao i pogodio stativu,na odbijenu loptu natrcao je Jovanovic i smestio je u mrezu za veliko i kapitalno vodjstvo naseg tima.Nasi navijaci kojih je ovde bilo preko 1000 bucno su proslavili nase vodjstvo paleci dimne bombe i baklje,pa je rumunska policija imala pune ruke posla.Doslo je i do sukoba izmedju nasih navijaca i policije ,ali se na svu srecu sve vrlo brzo smirilo.Posle vodjstva nasi se nisu povukli na svoju polovinu vec su nastavili da dominiraju na terenu.Ipak posle kardinalne greske Dragutinovica Mutu najopasniji igrac Rumuna izleteo je sam ispred golmana Stojkovica ali je sjajni Vidic otklonio opasnost ispred svog gola na maestralan nacin.Pred sam kraj poluvremena nasi su duplirali vodjstvo.Krasic je sjajno izveo korner Vidic bio najvisi u skoku i prakticno naterao Stojku da pogodi sopstvenu mrezu.Nemanja Vidic je malo okrznuo loptu,ali je lopta poslednjeg pogodila Stojku i zavrsila u mrezi.Imali smo neocekivano ubedljivo vodjstvo i u drugom poluvremenu je trebalo sacuvati ogromnu prednost.Remi koji bi oberucke prihvatili pre utakmice sada posle 2:0 na poluvremenu ne bi bili zadovoljni.Nasi su se svesno povukli braneci prednost koja je smanjena vec na startu drugog dela.Pantelic je izgubio loptu na sredini terena Mutu je asistirao Mariki koji je lobovao Stojkovica i smanjio rezultat.Dalo je to krila Rumunima koji su kidisali na nas gol.Da nije bilo gola Ivanovica ko zna kakav bi bio krajnji rezultat utakmice.U punom jeku inicijative naseg protivnika nasi su smogli snage da stignu do nove prednosti od dva gola.Opet je Krasic izveo korner,i posle velike guzve u kaznenom prostoru najbolje se snasao Ivanovic i makazicama prosledio loptu u gol Lobonta.Cinilo se da Rumuni nece vise imati snage za povratak u mec.Ali opet su se vratili.Ovoga puta Orlovi su se zestoko povukli na svoju polovinu i to ih je moglo kostati pobede.Petnaestak minuta pre kraja Mutu je izveo prekid najvisi u skoku bio je Stojka i zakucao loptu u mrezu.Bio je to pocetak drame na stadionu u Konstanci.Pali su nasi u igri.Povijali se pred naletima Rumuna.Posle primljenog gola 5-6 minuta Rumuni su imali veliku inicijativu i nekoliko opasnih naleta.Ipak nasi su izdrzali sve te nalete i u poslednjih desetak minuta Rumunima kao da je ponestalo snage,jer su u vecem delu utakmice nametnuli zestok ritam.Poslednja opasna situacija pred nasim golom desila se u 90.minutu kada je zavladala panika u nasim redovima i velika guzva u nasem kaznenom prostoru nekako je otklonjena.Nekoliko minuta pre toga Jankovic je mogao da resi pitanje pobednika,ali iz izgledne situacije negov sut zavrsio je preko gola.Mozemo biti jako zadovoljni i igrom i ostvarenim rezulatom u Konstanci.Bez obzira na neke greske koje su postojale u igri naseg tima moramo biti srecni zbog pobede jer se na ovom terenu nisu naigrale ni mnogo jace reprezentacije od nase.Samim tim je ovaj uspeh veci.Neverovatno je kako je Radomir Antic sa gotovo istim igracima iz proslog ciklusa uspeo da napravi tim za respekt.Od igraca koji su bezali od reprezentacije plaseci se poraza i velikih kritika,uspeo je da napravi tim koji dise kao jedan i jedva ceka reprezentativna okupljanja.Ne znamo dokle ce to trajati.Voleli bi traje sto duze sa Anticem na celu.I ono sto je jako vazno na klupi nas tim ima nekoliko odlicnih igraca koji mogu da uskoce kad god je to potrebno.Pored igraca koji su istrcali na teren od prvog minuta u Konstanci,nas selektor moze itekako da racuna na Subotica,Jankovica,Kuzmanovica,Lazovica,Sulejmanija,Tosica,Kacara.Ima igraca iz prvog tima za koje mozemo da kazemo da nismo zadovoljni njihovom igrom.Ivica Dragutinovic nekoliko puta ispadao je iz igre ipak za borbenost mu treba odati priznanje.Marko Pantelic iako je sjajno asistirao kod prvog gola opet je bio bezopasan u napadu i cesto se nalazio u ofsajd poziciji.Milan Milijas odigrao je jako dobro,odradio veliki posao u kvarenju igre protivnika,ali mislim da Radomir Antic ima bolje igrace na klupi.Ostalih osam igraca iz nase postave su nezamenjivi i po kvalitetu i po tome koliko znace za tim.Tek smo na pola puta,ali Juzna Afrika sada je mnogo bliza nego juce.Francuska je u Kaunasu u mecu nase grupe pobedila Litvaniju minimalnim rezultatom pa ce po svemu sudeci mec izmedju Srbije i Francuske 9.septembra u Beogradu odluciti o prvom mestu u nasoj kvalifikacionoj grupi.Prakticno imamo obezbedjen baraz.U tom mecu videce se snaga naseg tima.Ipak i ovo sto je do sada uradio Radomir Antic mnogo je.Vratio je osmehe svim ljubiteljima fudbala u nasoj zemlji posle mnogo vremena.