ODBOJKA - POLUFINALE

BRAZIL - ITALIJA
RUSIJA - SAD

CETVRTFINALE

SAD - SRBIJA              3 : 2 ( 20 : 25 ; 25 : 23 ; 21 : 25 ; 25 : 18 ; 15 : 12 )
RUSIJA - BUGARSKA     3 : 1 ( 20 : 25 ; 25 : 16 ; 25 : 22 ; 25 : 21 )
BRAZIL - KINA             3 : 0 ( 25 : 17 ; 25 : 15 ; 25 : 16 )
ITALIJA - POLJSKA       3 : 2 ( 25 : 19 ; 25 : 22 ; 18 : 25 ; 26 : 28 ; 17 : 15 )

SRBIJA ISPALA U CETVRTFINALU !!!

Srbija nije uspela da se plasira u polufinale i nece ici u borbe za medalju.Posle odlicnog meca i posle velike drame bolja od nas bila je ekipa SAD.Zalicemo za ovom propustenom sansom,mozda i poslednji put kada su u pitanju OI.Propustili smo sansu da savladamo Amerikance i da im se osvetimo za poraz u finalu Svetske lige pre dvadeset dana.U nasem timu nije bilo povredjenih Kovacevica i Janica.Bojana Janica je na mestu primaca zamenio Dejan Bojovic,dok je Bojan tek povremeno ulazio u igru.Odlicno smo poceli i poveli smo 5:1,ubrzo zatim 8:3.Nismo ispustali vodjstvo do kraja seta.Sve je pocelo kako se samo pozeleti moze.Ali Ameri su poceli bolje drugi set.Imali su konstantno 3-4 razlike,ipak nasi ih stizu prvi put na 18:18.Kod rezultata 22:22 nismo iskoristili 3 kontre u jednom napadu i protivnik je poveo.Ispostavilo se da je ovo mozda bio odlucujuci trenutak utakmice.U trecem setu Amerikanci opet vode 4:0 mislili smo vec tada da cemo lako izgubiti mec.Vodio je ans protivnik 12:9,nedugo zatim 15:12,ali se mi opet vracamo.Sjanim servisima Marka Podrascanina poveli smo 16:15.Rezultatska klackalica bila je do 20:20 i onda u samom finisu servisima Bojovica i Miljkovica dobijamo set i vodimo 2:1.Cinilo se da mozemo do pobede.Opet SAd ima 2-3 poena prednosti.Pridi je ceo mec servirao fenomenalno posebno u ovom setu koji je bio odlucujuci za  Amere.Digli su se i posle nekoliko gresaka naseg tima dolaze do izjednacenja.Bili smo u igri sve do 18:16,ali novi preokret nismo mogli da napravimo.Onda na red dolazi odlucujuci set koji cemo dugo pamtiti i zaliti za propustenom prilikom.Vodili smo 4:2 pa 7:4 pa 9:7 i onda je na servis dosao sjajni Pridi i resio mec.Poveli su Amerikanci 10:9 ubrzo 13:10 i san o medalji rasprsen je kao mehur od sapunice.Ne mozemo se ljutiti na nas tim.Pruzili su maksimum ostavili srce na parketu ali to nije bilo dovoljno za pobedu.Verovatno pre cetiri godine u Atini nismo ni ocekivali da ce nasih biti u Pekingu.Ali sada su eto opet bili blizu medalje.Nazalost nisu uspeli.Od dresa sa drzavnim grbom oprasta se Nikola Grbic.Puno je dao nasem timu.Ali prosto ne mozemo da verujemo da su sve kljucne lopte u finisu setova isle na Ivana Miljkovica koji je uvek naspram sebe imao minimum dva bloka cesto i tri.Prakticno Nikola nije ni poceo da dize,a Ameri vec salju blok na Ivana.Procitani smo i to je jasno.Trebalo je ici na Bojovica ili na Nikica pa makar pogresili.Ovako je bilo lako Americkom timu.Naravno da vise nemamo Vujevica I Vanju Grbica ali trebalo je necim iznenaditi protivnike.Specijalitet Gorana Kviska Vujevica bio je ''pajp'' napad iz zone odbrane,na ovom mecu bilo ih je jako malo.dejan Bojovic je odlicno zamenio Janica,takodje je dobar bio i Milos Nikic koji tek ima 22 godine.O kvalitetu Marka Podrascanina da i ne govorimo.To je buducnost Srpske odbojke.Igor Kolakovic verovatno nije mogao da napravi cudo sa ovom ekipom i da je dovede do medalje,ali suvise kasni sa trazenjem tajm-auta.Tek kad protivnik napravi 5-6 poena zaredom onda tek trazi tajm-aut.Ipak nemamo razloga za nezadovljstvo.Namerili smo se na jaceg protivnika i svoju sansu smo propustili u mecu sa Poljacima jer taj mec da smo dobili igrali bi sa Italijom u cetvrtfinalu i tu bi imali velike sanse za pobedu.Ali sta nam vredi sada da zalimo.Nadamo se da ce biti jos prilika.Ovaj mladi tim puno je pokazao u ove dve godine.U preostalim mecevima Brazil je lako izasao na kraj sa Kinom,Rusija je imala problema sa Bugarskom samo u prvom setu,dok je Italija iznenadila oslabljene Poljake.U polufinalnim duelima Brazil je favorit protiv Azura,dok ce mec izmedju Rusije i SAD-a biti potpuno otvoren.Ali nazalost nas nece biti u polufinalu.

ARGENTINA - GRCKA     80 : 78

Svi favoriti otisli u borbe za medalju!!!

Nije bilo iznenadjenja u cetvrtfinalnim utakmicama.Jedino je vazeci Olimpijski sampion Argentina bila rubu poraza.SAD je pruzio jos jednu igru za publiku poigravajuci se sa Kengurima pa su tako Australijanci  izgubili ''samo'' 31 poen razlike.Spanija je lako preslisala Hrvatsku bez imalo truda.Vec na pocetku je bilo 12:1 i do kraja meca razlika nije padala ispod 10 razlike.Litvanija je imala samo malih problema protiv domacina Kine u prvom poluvremenu.U drugih 20 minuta igre Zeleni su razbili Kineze.Nije mogao da pomogne Kinezima ni Jao Ming koji je sa terena izasao u suzama.Poslednji cetvrtfinalni duel doneo je pregrst uzbudjenja.Nijedan tim nije imao vecu razliku od 6-7 poena.U poslednji minut Gaucosi su usli sa prednoscu 80:75.Ali 30 sekundi pre kraja Vasilopulos vraca svoj tim igru nevrovatnom trojkom o tablu.Argentinci su imali napad da rese pitanje pobednika ali Manu Djinobili nije bio precizan.Grci su imali poslednji napad.Vasilis Spanulis je resio da sam donese pobedu svojoj ekipi.Cetiri sekunde pre kraja sutirao je trojku resen da postane heroj nacije ali na zalost Helena nije bio precizan i Argentina ide na megdan SAD.Po svemu vidjenom do sada Argentina koja je postala nocna mora za Amere na prethodnim takmicenjima sada nece imati priliku da iznenadi Brajanta i druzinu.Svi su oni silno motivisani da vrate dugove Gaucosima za poraze u proslosti.Drugi polufinalni par donece mnogo vise neizvesnosti.Spanija ima kvalitetniji tim od Litvanije,ali Jasikevicijus igra odlicno ceo turnir i ne bi bilo iznenadjenje ako bi se Zeleni domogli finala.Ovaj kosarkaski turnir na OI bice lisen neisvesnosti oko zlatne medalje.Ova Olimpijada lici na neke prethodne u prosloj deceniji kada su SAD izgledale ovako mocno kao sto izgledaju sada u Pekingu.