TENIS - AUSTRALIAN OPEN 2008

F I N A L E - m u s k a r c i

D J O K O V I C - C O N G A        4 : 6 ; 6 :4 ; 6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 2 )

NOVAK DJOKOVIC NA KROVU SVETA !!!

Novak Djokovic postao je prvi Srbin koji je osvojio gren slem tj. nezvanicno prvenstvo Sveta.Jos od vremena legendarne Monike Seles koja je nastupala za Jugoslaviju nikada nismo osetili slast pobede na jednom gren slemu.Konacno je Srbija dobila istinskog sampiona.On se zove Novak Djokovic.Bio je to jedan jako tezak mec.Zo-Vilfred Conga pruzio je zestok otpor nasem asu.Uzeo je Nole brejk svom protivniku vec u prvom gemu na mecu,ali je bilo evidentno da je nervozan.Veliki ulog je bio u pitanju i ceo prvi set nije Novak uspeo da pronadje igru da bi se suprotstavio odlicnom Francuzu.U desetom gemu prvog seta Novak je servirao za opstanak u setu,Francuz je poceo da osvaja neverovatne poene kao u mecu polufinala sa Rafaelom Nadalom.Dobio je Conga prvi set i uplasili smo se za konacan ishod.Australijska publika pocela je da navija za Francuza,zeleci pobedu slabijeg tenisera.Na pocetku drugog seta Conga propusta da napravi brejk,ali Djokovic u sedmom gemu to uspeva da ucini.Izjednacio je Novak na 1:1 u setovima i konacno smo mogli da odahnemo.Odmah na pocetku treceg seta Novak pravi brejk i vodi sa 3:1.Odrzavao je Novak svoj servis,i kada je Francuz kod rezultata 5:3 za Noleta dosao da servira usledila je prava drama.Imao je Novak 15:40 i propustio je cak sest set lopti.Ipak sedmu je uspeo da iskoristi i da stekne prednost nad Francuzem.Cinilo se da ce cetvrti set biti formalnost i da ce se Conga predati.Ali nije bilo tako.Nije bilo brejka i taj-brek je morao da odluci.Ipak Novak je teskom mukom uspeo da ga izbori jer je kod rezultata 5:5,Conga imao brejk loptu koju na svu srecu nije uspeo da iskoristi.Otislo se u taj brek,a tu je Novak Djokovic najjaci sto je on i pokazao.Sigurnom igrom ostavio je Francuza na samo dva poena i ono sto je sanjao celog zivota uspeo je da ostvari.Doneo je Srbiji prvu gren slem titulu i nadamo se da ce njegov konstantan napredak koji je ostvario u poslednjih godinu dana doneti i svrgavanje Rodzera Federera sa prvog mesta.Pravu bajku u Melburnu upotpunio je Nenad Zimonjic koji je u miks dublu sa Kineskinjom Cijancijan Sun takodje uspeo da se okiti titulom u Melburnu.Oni su bili bolji od Indijske kombinacije Mahesa Bupatija i Sanije Mirze sa 2:0 u setovima 7:6 ( 7:4) ; 6:4.Sjajno je pocela nova teniska godina.Dve titule i po jedno finale i polufinale predstavljaju zaista izvrstan rezultat.Sada sledi mala pauza i onda na red dolaze Federejsn kup i Davis kup u kome se nadamo da ce nasi nastaviti sa sjajnim igrama i rezultatima.